Titanik Grup Sigorta Eksperlik Hizmetleri | Hakkımızda

Hakkımızda

TİTANİK Sigorta Eksperlik Hizmetleri firması adını RMS TITANIC gemisinden almıştır.RMS TİTANİC ALLAH’ın insanlığa verdiği derslerden biridir.(One of GOD Lessons for Mankind.) Çünkü;”Batmaz gemi”,“Hayallerin Gemisi” olarak adlandırılan RMS TİTANİC daha ilk seferinde bir buz dağına çarpmış ve yaklaşık iki saat kırk dakika içinde Kuzey Atlantik'in buzlu sularına gömülmüştür.Hiç unutmamalı,ders almalı,sigortamızı mutlaka yaptırmalı ve zamanında yenilemeliyiz.

Firma olarak: 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu hükümlerine göre Hazine Müsteşarlığınca verilen Sigorta Eksperlik Ruhsatnamesi olan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) nezdindeki faal olarak çalışan eksperlerin listesini gösteren Levhaya kayıtlı sigorta eksperleri ile sigorta sektöründe HAVA,DENİZ ve DEMİRYOLU ARAÇLARI ile ilgili hizmet vermekteyiz.
Sigorta şirketleri,bankalar,armatörler,acentalar ve sektörle ilgili kurum ve kuruluşlara vermiş olduğumuz kaliteli hizmet ile her geçen gün daha da büyümekteyiz.

Yasal mevzuata uygun şekilde kaliteli hizmet anlayışı ile kolay ulaşılabilir, şeffaf, yenilikçi, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve Etik değerlere sahip konusunda uzman ekibi ile müşteri odaklı,iyileştirmede sürekliliği sağlayarak süratle en hızlı sigorta eksperlik hizmetleri sunmak “TİTANİK Sigorta Eksperlik Hizmetleri firması olarak: kalite politikamızın gereğidir.

Yerinde inceleme (survey) yaparak kritik bilgileri toplamayı,doğru teknik raporlama ile ekspertiz değerlendirmemizi müşterilerimize makul bir zamanda iletmeyi hedeflemiş durumdayız.Bağımsız,tarafsız ve dürüstlük ilkeleri çerçevesinde denizcilik sektörüne eksperlik ve survey hizmetlerini bize itimat devam ettiği sürece vermeye devam edeceğiz.

TİTANİK hakkında genel bilgiler

RMS TITANIC, White Star Line şirketinin sahibi olduğu Olympic sınıfı bir yolcu gemisidir. Harland ve Wolff (Belfast, İrlanda) tersanelerinde üretilmiştir.15 Nisan 1912 gecesi daha ilk seferinde bir buz dağına çarpmış ve yaklaşık iki saat kırk dakika içinde Kuzey Atlantik'in buzlu sularına gömülmüştür. 1912'de yapımı tamamlandığında dünyadaki en büyük buharlı yolcu gemisiydi. Batışı 1.514 kişinin ölümüyle sonuçlandı ve dünya savaşları dışındaki en büyük deniz felaketlerinden biri olarak tarihe geçti.

TITANIC'in batışı ile birlikte meydana gelen büyük kayıbın oranı birçok nedene bağlanmaktaydı ve zaman geçtikçe oturan şey ise TITANIC 'in herkes için yeteri kadar filika taşımamasıydı. TITANIC 'in tam kapasitesi 3,547 kişi olmasına rağmen geminin sahip olduğu toplam filika sayısı 1,178 kişilikti.

TİTANİC zamanında mevcut olan en ileri teknolojileri kullanmıştı.Birçok insan tarafından "batmaz gemi" olarak inanılıyordu, bu inanış batmadan önce bu şekilde tanımlanmış ve lanse edilmişti. Bu derece ileri teknoloji ve eğitimli mürettebata rağmen batışı birçoğu için şoktu. Medya ise TITANIC 'in ünlü kurbanları ve batış ile ilgili efsaneleri sürekli gündeme getiriyor ve ateşe benzin döküyordu. Bu tartışmaların sonucu denizcilik kanununun degişmesine neden oldu.Amerikan donanmasından emekli Robert Ballard'ın gemi enkazını 1985'de bulması TİTANİC'in ününe olan ilgiyi ve bu ilginin günümüze kadar devam etmesini sağladı.


Rms Titanic

White Star Line
Liverpool, Büyük Britanya

Southhampton'dan New York'a

Harland and Wolff tersaneleri

Belfast, İrlanda, Büyük Britanya

401

31 mart 1909
31 Mayıs 1911
Mart 1912

10 Nisan 1912

Buz dağına çarparak battı, 15 Nisan 1912

New Founland ve Labrador yakınları,Kuzey Atlantik,Atlas Okyanusu

Olympic Sınıfı, Transatlantik yolcu gemisi

66.000 ton

269 metre

2 adet bronz, üç-bıçaklı kanat pervaneleri
1 adet bronz, dört-bıçaklı orta pervane
21 Knot azami 23 Knot

3,547 yolcu ve mürettebat (tam dolu)

Titanik’in Southampton’dan Kalkışı
Titanik Yapım Aşaması
Titanik Suya İndirilirken
Titanik’in C güvertesi Yapım Aşaması
 
Faydalı Linkler

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Sigorta Eksperleri Derneği TOBB Sigortacılık Müdürlüğüİletişim

Yalı Mahallesi
Hamam Sokak Yalı Apartmanı Kapı No:12 Daire:6 PK: 34844 Maltepe - İSTANBUL

TİTANİK A.Ş.
Değerleme ve Sigorta Eksperlik Hizmetleri
www.titanikgrup.com - info@titanikgrup.com
Telefon : 0 216 532 12 12
Faks : 0 216 532 12 13
Mobil : 0 532 153 12 12

 


  Copyright© www.titanikgrup.com Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım Done Bilişim